Töö käib. Manchester United ei ole tagasi

Jalgpall OlyBet 30/08/2024

Igati teenitud 1:0 võit Fulhami üle hooaja esimesel nädalavahetusel võis tekitada eksliku tunde, et Manchester United on tagasi tõsiseltvõetavate jalgpalliklubide seas. Teine mängunädal viitas juba vastupidisele.

Oli ehk sümboolne, et skoori avas Danny Welbeck, Manchesteris sündinud ja kasvanud ründaja, kes kuulus Unitedi akadeemiasse alates kaheksandast eluaastast. Aga värava lõi ta Brightoni eest. Louis van Gaal surus Welbecki 2014. aastal uksest välja, vaid aasta pärast Sir Alex Fergusoni erruminekut. Sellest on nüüdseks 11 aastat ja taevas Old Traffordi kohal endiselt tume.

Joao Pedro võiduvärav, kui üleminutitest oli kulunud 4 minutit ja 25 sekundit, oli igati teenitud; võrdseid mänge otsustavad pisiasjad, aga Brighton oli rünnakutel ohtlikum, sai kirja rohkem pealelööke ja oli parem ka eeldatava väravate hulga poolest (xG 2,34 vs 1,65). Mingite parameetrite järgi võivad nad ju väikesed olla, aga jalgpalliväljakul on kaks meeskonda võrdsed.

Unitedi jaoks on ehk murettekitavamgi, et kunagi Fergie Time’i nime kandnud perioodil leiti ikka ja jälle võimalus ise skoorimiseks. Erik ten Hagi ajastul on aga endale lubatud 90. minutil või hiljem lüüa tosin väravat, millega kogu Premier League’is esikohta jagatakse.

Kokkuvõtteks: pikk tee on veel minna. Neljast suvisest suurest täiendusest kuulus vaid üks (Noussair Mazraoui) algkoosseisu, kaks (Joshua Zirkzee ja Matthijs de Ligt) sekkusid vahetusest. Miks peakski siis kõik olema hoopis teisiti võrreldes 2023/24 hooajaga, mis lõppes Unitedile kaheksanda koha ja negatiivse väravate vahega? Ei tasu asjadest ette kiirustada.

Lihtsamaks ei lähe kah. Kuidas reageerib United Liverpooli vastu ja millistel mängudel sel nädalavahetusel veel silm peal hoida?

Kõik artiklis märgitud kellaajad on Ida-Euroopa suveaja järgi (GMT+3).

Leverkuseni Bayer – RB Leipzig

Laupäeval kell 19.30

Saksamaa superkarikas võideti, kuigi alates 37. minutist mängiti kümnekesi; Patrik Schick skooris 88. minutil. Liigahooaja esimesel mängupäeval Mönchengladbachi vastu kerkis Florian Wirtz üleminutite sügavuses 3:2 võiduväravaga kangelaseks. Leverkusen on mitte kaotamisest teinud harjumuse ja pärast 2023. aasta maid on kaotatud vaid korra, aga nemadki ei suuda nii igavesti jätkata. Ega ju?

Leipzig lõpetas eelmise hooaja vägevalt, olles veebruarist alates kaotusteta (7 võitu, 4 viiki), samas taktis alustati ka uut sügist (1:0 vs Bochum). Suvel muutus ehk oodatust vähem: Dani Olmo lahkus, aga talente oskavad Leipzigi skaudid leida. 19-aastane Norra ründaja Antonio Nusa sai juba ka jala valgeks. Mullu jäädi Leverkusenile kahel korral 2:3 alla, nüüd …

Manchester United – Liverpool

Pühapäeval kell 18.00

United on Liverpooli vastu viimases kolmes omavahelises mängus kaotusteta (normaalajal 3 viiki), aga neile eelnes häbiväärne 0:7 kaotus. Viimasest tosinast liigamängust on United võitnud vaid korra. Aga nüüd pole enam Kloppi: ainsa Liverpooli peatreenerina on Unitedist kohe esimesel katsel võõrsil jagu saanud George Kay ja see juhtus 1936. aastal.

Liverpool on tulemuse mõttes hooaega kindlalt alustanud (kaks 2:0 võitu), aga tulemuste taustaks on tehtud enim pealelööke (37), neil on parim xG (5,3) ja parim vastu-xG (1) kogu liigas. Tagasihoidlikkus on voorus, nad võivad mängule väga julgelt vastu tulla. Old Trafford ei ole enam säärane kindlus nagu veel mõned ajad tagasi.

Juventus – AS Roma

Pühapäeval kell 21.45

Juventuse jaoks on tegu järjekordse uue tulemisega. Vaevu neli aastat on möödas hetkest, mil viimati meistritiitlit tähistati – seejuures üheksandat järjestikust –, aga algkoosseis on saanud täiesti uue näo ja endist edu meenutavad vaid üksikud rollimängijad (näiteks kapten Danilo, kes mänginud sel hooajal viis minutit). Thiago Motta hoolealused on alustanud hooaega kahe selge 3:0 võiduga Como ning Verona üle, mis annab tabelis esikoha.

Roma on nende esimene tõeline proovikivi, kuigi neilgi on omad mured. Peatreener Daniele De Rossi suutis jaanuaris Jose Mourinhot asendades meeskonda värskust tuua, aga uus hooaeg koos sellele eelneva ettevalmistusega on hoopis teistsugune väljakutse. Senistest tulemustest ei piisa, mängudest Cagliari ja Empoliga on tabelis vaid üks punkt.

Betisi baasis

OlyBet on Real Betisi panustamispartner.

Järgmine mäng: pühapäeval kell 22.30 @ Real Madrid

Betis surus Alavesi oodatult nurka, aga ei suutnud neid maha murda ja pidi 0:0 viigiga leppima. Tõe huvides olgu märgitud, et esimene pealelöök raamidesse suudeti teha alles 75. minutil ehk võibolla ei vääritudki enamat. Alaves lõpetas küll kümnekesi, aga ka see ei aidanud Betisi kolme punktini – neil on nüüd kahest mängust kaks viiki.

Konverentsiliiga sõelmängudel pühiti aga Ukraina klubi Krõvõi Rih kõrvale ja kindlustati seeläbi koht alagrupiturniiril. Midagigi head.

Ka pealinnas pole asjad üleliia hästi. 3:0 võit Valladolidi üle tuli tänu kahele hilisele väravale ja on seni Real Madridi ainus – võõrsil on Mallorca ja Las Palmase vastu suudetud vaid viigistada ja suvine megatäiendus Kylian Mbappe ootab endiselt oma esimest väravat La Ligas. Vaid võitudega harjunud klubile sellest ei piisa.