Attēla avots: Setanta Sports

Čempionu līga – brīnumu sezona turpinās

Futbols OlyBet 21.04.2022

Šī gada Čempionu līgas izslēgšanas spēles nebeidz pārsteigt un lutināt līdzjutējus visā pasaulē. Esam par vēl vienu soli tuvāk finālam, kas nozīmē, ka ir pienācis laiks aplūkot gaidāmās pusfināla spēles.

Real Madrid pret Manchester City

Šis ļoti gaidītais pusfināls sāksies 26. aprīlī, kad Real jau atkal dosies uz Angliju, lai aizvadītu pirmo spēli pret City. Lai gan madridiešiem viesos izdevās šokēt pagājušā gada čempionus Chelsea (1-3), Ančeloti vīriem nāksies krietni pasvīst, jo City spēlētāji ir apņēmības pilni beidzot izcīnīt savu pirmo Čempionu līgas titulu.

Real ceļojums izslēgšanas spēlēs līdz šim līdzinājies amerikāņu kalniņiem. No kopā 390 minūtēm, ko Madrides klubs aizvadīja pret PSG un Chelsea, varētu teikt, ka viņi dominēja spēli, varbūt vien 70 – 80 minūtes no visa šī laika. Tomēr šajā periodā viena zvaigzne spīdēja spožāk par visām pārējām. Karims Benzemā 2021./22.gada Čempionu līgas sezonā 9 mačos guvis 12 vārtus, izslēgšanas spēļu posmā izceļoties ar 2(!) “hat-trick”. Pievieno tiem 25 vārtus, ko Karims guvis La Liga šosezon, un būs grūti noticēt, ka viņam varētu neizdoties iegūt sezonas labākā uzbrucēja (vai pat spēlētāja) balvu.

Tomēr trešdienas duelī pret Osasuna Benzemā nerealizēja divus 11 metru soda sitienus, kas apliecina, ka francūža sniegumā tomēr var gadīties plaisas. Par laimi Real, komanda ir pārpildīta ar talantiem, piemēram, Luku Modriču, Kasemiru un Rodigo, kuri demonstrēja izcilu sniegumu ceturtdaļfinālā pret Chelsea. Bažas radīja Kasemiro un Dāvida Alabas savainojumi, taču Ančeloti ir pārliecināts, ka abi spēlētāji būs atpakaļ ierindā līdz nākamajai otrdienai.

Tikmēr City zvaigžņotais sastāvs pamanījies izvairīties no ievērības cienīgiem savainojumiem. Lai gan pēc pēdējā mača uz jautājuma zīmes palikuši Kevins De Breine, Ilkajs Gundogans un Kails Volkers, sagaidāms, ka arī viņi dosies laukumā pusfināla pirmajā mačā Etihad stadionā. Pepa Gvardiolas komanda joprojām ir vadībā Premjerlīgā, ar 1 punkta pārsvaru būdami priekšā Liverpool un atlikušiem 6 mačiem līdz sezonas noslēgumam. Tomēr viņu pēdējie sniegumi ir bijuši nedaudz apšaubāmi, kam par piemēru kalpo viņu sīvā cīņa pret Atletico Madrid ceturtdaļfinālā un 2:3 zaudējums pret Liverpool FA kausa pusfinālā.

Bukmeikeri pirmajā spēlē joprojām dod priekšroku Manchester City, un koeficients uz viņu uzvaru ir 1.54. Tikmēr Real uzvara tiek vērtēta ar 6.00, taču būsim piesardzīgi vērtēt madridiešus par zemu – viņi vairākkārt pierādījuši, ka viss ir iespējams.

Liverpool pret Villarreal

Esam liecinieki patiesai pasakai. Un nē, runa nav par Liverpool, kas tiecas pēc 2021./22. gada “treble”, vienā sezonā uzvarot Anglijas Premjerlīgu, Čempionu līgu un FA kausu.

Mēs runājam par Unaja Emerija vadīto Villarreal, kuri astotdaļfinālā ar kopējo rezultātu 4:1 uzvarēja Juventus, pēc kā ar 2:1 šokēja Bayern Munich. Ņem vērā, ka Villarreal pat nebūtu šī gada Čempionu līgā, ja vien pagājušajā gadā nebūtu uzvarējuši Eiropas līgas finālu pret Manchester United.

Emerijam ir iespaidīgs rekords Eiropas turnīros. Pēdējo 8 gadu laikā viņš 5 reizes ir sasniedzis Eiropas līgas finālu un veselas 4 reizes ieguvis šo trofeju! Līdz šim spāņu menedžerim ir mazāk veicies Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs, kurās viņu divas reizes pēc kārtas astotdaļfinālā apturēja PSG. Spānijas līgā Villarreal atrodas 7. vietā, ar mazām izredzēm tabulā pakāpties uz augšu vai noslīdēt lejup.

Vislielākais trieciens Villarreal rindās noteikti ir satraumētais uzbrucējs Džerards Moreno, kurš šajā sezonā “Dzeltenās zemūdenes” labā guvis 9 La Liga un 2 Čempionu līgas vārtus. Spānis nesen piedzīvoja paceles cīpslas sastiepumu, kas komandai var izrādīties izšķiroši.

Liverpool un Jirgens Klops pēdējā laikā ir bijuši neapturami. Otrdien viņi ar 4:0 pazemoja Manchester United un, kā jau iepriekš minējām, pagājušajā sestdienā ar 3:2 uzvarēja Manchester City Anglijas FA kausa izcīņas pusfinālā. Kamēr Premjerlīgā Liverpool par nieka 1 punktu atpaliek no City, izredzes uz uzvaru patiesībā ir lielākas nekā viņu konkurentiem, kas ir tieši saistīts ar liverpūliešu šīs sezonas lielisko sniegumu. Liverpool ceturtdaļfinālā pārliecinoši pievarēja Benfica vienību, abu maču kopsummā uzvarot ar 6:4.

“Sarkanie” ir nevainojamā fiziskā sagatavotībā trešdienas mačam un cer sasniegt savu trešo Čempionu līgas finālu pēdējo piecu gadu laikā. Izredzes nepārprotami ir par labu Liverpool komandai, kuras uzvara novērtēta ar 1.28, bet zaudējums ar 11.00.